Finss.az - Böyük Britaniyanın sığorta şirkəti Esure Group Plc, ölkədəki genişlənməsini davam etdirməyi planlaşdırır, çünki şirkət son bir ildə əhəmiyyətli dərəcədə müasirləşdirmə işlərini tamamlayıb.
Şirkətin baş icraçı direktoru Devid Makmillan, 200 milyon funt sterlinq (258 milyon dollar) sərmayə ilə həyata keçirilən müasirləşdirmə proqramının texnoloji yeniliklər, proseslərin təkmilləşdirilməsi və mədəni dəyişiklikləri əhatə etdiyini açıqlayıb. Bain Capital adlı özəl investisiya şirkətinin dəstəyi ilə həyata keçirilən bu proqram, keçən il başa çatıb.
Bu proqram nəticəsində Esure-nin dövriyyəsi 2024-cü ildə 14% artaraq 1,1 milyard funt sterlinqə çatıb. Şirkət əvvəlki ilin sonunda zərərlə üzləşmişdi, lakin 2024-cü ildə 126,8 milyon funt sterlinq məbləğində ticarət gəliri əldə edib.
Şirkət rəhbərliyi, müasirləşdirmənin nəticələrindən məmnun olduqlarını bildirərək, gələcəkdə daha da genişlənməyə hazır olduqlarını vurğulayıb.