Tərcümə xidməti üçün açıq tender keçirilir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) 2026-cı ilin fevral ayında “Tərcümə xidməti”nin satın alınması üzrə açıq tender elan edib.
Finss.az xəbər verir ki, tenderin məqsədi agentliyin veb-saytında yayımlanan xəbərlərin və digər yazılı materialların həm Azərbaycan-dan ingilis və rus dillərinə, həm də nadir dillərə tərcüməsini təmin etməkdir.
Tenderin müsabiqə nömrəsi 2026/AT/00275/V2-dir və sinif və dil laboratoriyası avadanlığı və tərcümə sistemi üzrə həyata keçirilir (təsnifat kodu 45112100).
Məlumata görə, tenderin ehtimal olunan qiyməti 60.097,40 AZN təşkil edir. Təkliflərin son təqdim olunma tarixi və zərflərin açılışı 26 fevral 2026-cı il saat 11:00-dir.
Tenderdə iştirak haqqı 120,19 AZN, istifadə haqqı isə 25 AZN müəyyən edilib. Qeyd olunub ki, ödənilmiş məbləğlər geri qaytarılmır və tenderin baş tutması üçün minimum üç iddiaçı tələb olunur.
Satınalma çərçivəsində aşağıdakı xidmətlər nəzərdə tutulur:
• Veb-saytda yerləşdirilən xəbərlərin AZ-EN və AZ-RU dillərinə tərcüməsi (hər biri 111.000 söz)
• Yazılı tərcümə nadir dillərdə (4.000 söz)